I Liceum Ogólnokształcące im. Powstańców Śląskich w Rybniku I Liceum Ogólnokształcące im. Powstańców Śląskich w Rybniku Biegi na orientację: dziewczyny najlepsze w województwie

Biegi na orientację: dziewczyny najlepsze w województwie

Po podliczeniu punktów naszych dziewczyn okazało się, że w klasyfikacji drużynowej I LO w Rybniku zajęło pierwsze miejsce w województwie w biegach na orientację!

Rybnik-Kamień był miejscem, w którym Szkolny Związek Sportowy zorganizował Finał Wojewódzki w Biegu na Orientację. Do zawodów sportowych zgłosiło się 10 szkół ponadgimnazjalnych, które zwyciężyły w swoich etapach rejonowych. Reprezentację szkoły tworzą 4 dziewczęta, ale według tegorocznego regulaminu tylko 3 osoby liczą się do klasyfikacji drużynowej. W klasyfikacji indywidualnej dziewczęta z I Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Powstańców Śląskich w Rybniku zajęły następujące miejsca:
Lilianna Porada – 3 miejsce,
Julia Rams – 5 miejsce,
Maria Wolna – 6 miejsce.

Po podliczeniu ich punktów okazało się, że w klasyfikacji drużynowej I LO w Rybniku zajęło pierwsze miejsce w województwie!

Dzięki osiągniętemu wynikowi każda z dziewczyn otrzymała tytuł Rybnickiego Prymusa w kategorii Sport.

Opiekunem zwycięskiego zespołu był nauczyciel wychowania fizycznego w I LO w Rybniku, Andrzej Piecha.

Ostatni raz na podium w województwie śląskim reprezentacja dziewcząt z I LO była w 2007 roku. Wtedy to drużyna w składzie Dominika Muszer, Agata Tymon, Dagmara Surma zajęła drugie miejsce.