I Liceum Ogólnokształcące im. Powstańców Śląskich w Rybniku I Liceum Ogólnokształcące im. Powstańców Śląskich w Rybniku Bal „Powstańców” 2019

Bal „Powstańców” 2019

W rok po sukcesie pierwszego Wielkiego Balu ?Powstańców? mamy wielką radość zaprosić na drugą edycję tego niesamowitego wydarzenia.

Impreza, którą chcemy zainaugurować karnawał 2019, tak jak w zeszłym roku, organizowana jest przez Radę Rodziców przy ZS nr 1 w Rybniku i ma wymiar charytatywny. Nasze zaproszenie kierujemy do Szanownych Absolwentów, Nauczycieli, Rodziców i wszystkich chętnych ? czujących się przyjaciółmi naszej Szkoły!

Poniżej ogólne informacje dotyczące naszej imprezy. Szczegóły będą pojawiać się sukcesywnie w wydarzeniu na fb:

JAK BYŁO W ZESZŁYM ROKU?

Próba odpowiedzi na to pytanie pod poniższymi linkami:

Relacja – Facebook

Galeria zdjęć z Balu „Powstańców” 2018

INFORMACJE PODSTAWOWE O BALU 2019

Impreza odbędzie się w sobotę 5 stycznia 2019 r. w Restauracji „Gościniec Wodzisławski” w Wodzisławiu Śląskim przy ul. Bogumińskiej 46. Uroczyste rozpoczęcie balu o godz. 19:00.
Cena: 270 zł od pary (140 zł/os.)

Obowiązuje strój wieczorowy mieszczący się w ramach creative black tie.
Zaproszenie kierowane jest do osób stanowiących szeroko rozumianą społeczność ?Powstańców?, czyli absolwentów, nauczycieli (także byłych), pracowników, rodziców uczniów oraz wszystkich osób połączonych pozytywnymi więzami ze Szkołą. W myśl zasady, że ?przyjaciele naszych przyjaciół są naszymi przyjaciółmi? każdy ?Powstaniec? na bal może zaprosić grono swoich znajomych.

Imprezę uświetni kwartet smyczkowy oraz profesjonalny DJ. Zabawę w części tanecznej poprowadzi wodzirej Paweł Jagodziński (http://www.pawelwodzirej.eu).

Czas balu umili recital wokalny i pokaz iluzji.

Podczas balu zostanie przeprowadzona licytacja i konkurs wiedzy o szkole.

Bal ma wymiar charytatywny – cały zysk z imprezy zostanie przeznaczony na wsparcie Szkoły.

ZAPISY

Dystrybucją zaproszeń zajmuje się sekretariat szkoły w godzinach urzędowania. Możliwa jest telefoniczna rezerwacja zaproszenia połączona z wpłatą na konto Rady Rodziców (nr: 97 1540 1128 2060 9129 4416 0001). Prosimy w tytule przelewu wpisać ?Bal?, określić liczbę par i/lub osób bez pary oraz nazwisko osoby wpłacającej np. ?Bal, 2 pary i 1 osoba, Nowak Tomasz? lub ?Bal, 1 osoba, Kowalski Jan?

Po zaksięgowaniu wpłaty, w sekretariacie będzie można odebrać zaproszenie na imprezę i wybrać miejsce na sali.

Tel. do sekretariatu: (32) 42 22 787

1. Lampka wina musującego na powitanie

2. Gorąca kolacja I

– stożek drobiowy z szynką, serem feta i pieczarkami

oraz pieczeń wieprzowa w asyście sosu*

– kopytka z koperkiem

– zestaw surówek

3. Pora słodka (podane w bufecie):

– kawa/herbata

– ciasto

4. Zimna płyta (podane na stole):

– śledź w śmietanie z tartym jabłkiem

– kurczak w galarecie

– jajka faszerowane pastami

– pieczenie własne oraz mix wędlin

– deska serów żółtych

– sałatka makaronowa z porem i szynką

– marynaty, warzywa sezonowe

– pieczywo

5. Gorąca kolacja II ? żurek z pieczywem*

* Istnieje możliwość zamówienia I i II kolacji w wersji wegetariańskiej. Takie pragnienie należy wyrazić podczas odbioru zaproszenia.

Napoje:

– soki i woda – b.o.

– alkohol ? możliwość przyniesienia własnego.

– kawa/herbata ? b.o. (w bufecie)

– pozostałe napoje możliwe do zakupienia w barze restauracji

Podczas balu absolwenci ?Powstańców? będą przeprowadzać pokazy sztuki barmańskiej udostępniając owoce swojej pracy ogólnej konsumpcji. Wszyscy punktualni goście będą mieli możliwość skosztowania wybornego drinka gratis. Drinki kolejne będą rozprowadzane jako wyraz wdzięczności za złożoną darowiznę.

PROŚBA

Drodzy Państwo; tak jak w zeszłym roku, podczas balu chcemy dać jego uczestnikom możliwość materialnego wsparcia naszej Szkoły.

I tutaj gorąca prośba do Państwa o ufundowanie nagród (fantów) oraz przedmiotów lub usług na licytację. Co to może być? W zasadzie wszystko: gadżety, produkty i usługi firm np. długopis, kalendarz, zegar, wybielanie zębów, wizyta u kosmetyczki, strzyżenie, okolicznościowy bukiet kwiatów, karnet na siłownię, produkt z prowadzonego sklepu, obraz lub inne dzieło sztuki itp. itd. Mogą być to także przedmioty związane ze szkołą o wartości sentymentalnej.

Oczywiście wręczając dar będziemy informować o zacnym ofiarodawcy.

Jeżeli byliby Państwo zainteresowani taką formą pomocy prosimy o kontakt z ks. Piotrem Piekło (piepio@poczta.fm)

NA KONIEC

Raz jeszcze serdecznie zapraszamy; do zobaczenia 5 stycznia w Wodzisławiu na Wielkim Balu „Powstańców”!!!