I Liceum Ogólnokształcące im. Powstańców Śląskich w Rybniku I Liceum Ogólnokształcące im. Powstańców Śląskich w Rybniku Bal ?Powstańców? 2018

Bal ?Powstańców? 2018

Rada Rodziców przy ZS nr 1 w Rybniku ma wielką radość zaprosić Szanownych Absolwentów, Nauczycieli, Rodziców i wszystkich Przyjaciół Szkoły na Wielki Bal ?Powstańców? z okazji Jubileuszu 95-lecia I LO im. Powstańców Śl. w Rybniku.

Poniżej znajdą Państwo ogólne informacje dotyczące naszej imprezy. Szczegóły będą pojawiać się sukcesywnie w wydarzeniu utworzonym na facebookowym profilu szkoły.

>>> Dołącz do nas na Facebooku! https://www.facebook.com/events/128216711221091/ <<<

Geneza.

W zeszłym roku, w gmachu szkoły, nasi uczniowie bawili się na Balu ?Powstańców? http://zs1.rybnik.pl/bal-powstancow-czerwiec-2016.html. Przy okazji tamtego wydarzenia wśród młodzieży pojawił się pomysł na zorganizowanie Wielkiego Balu ?Powstańców? ? imprezy kierowanej nie tyle do aktualnych uczniów, co do absolwentów, nauczycieli, rodziców i wszystkich przyjaciół Szkoły. Wydarzenia, które mogłoby być wyrazem wdzięczności młodego pokolenia dla pokoleń ich poprzedników. Nietrudno było znaleźć godną okazję dla takiego przedsięwzięcia. Rok 2017 i przypadający nań jubileusz 95-lecia ?Powstańców? narzucał się sam. Pomysł spodobał się Dyrekcji, nauczycielom, ale przede wszystkim rodzicom reprezentowanym przez Radę Rodziców, która postanowiła wcielić go w czyn i bal zorganizować. Z rodzicielskiego pragnienia łączenia przyjemnego z pożytecznym zrodziła się myśl, by radość z celebracji spotkania nabrała konkretnego dobroczynnego wymiaru. Dlatego zysk z imprezy w całości zostanie przeznaczony na remont i doposażenie szkolnej auli.

I tak to się zaczęło i nadal dzieje, a wierzymy, że dzięki Państwa życzliwości połączonej z pragnieniem zabawy, dopełni się 6 stycznia 2018 r. w pięknych wnętrzach Restauracji ?Biały Dom? w Czerwionce.

Informacje podstawowe.

Impreza odbędzie się w sobotę 6 stycznia 2018 w Restauracja ?Biały Dom? w Czerwionce przy ul. Parkowej. Uroczyste rozpoczęcie balu o godz. 19:00.

Cena: 250 zł od pary (130 zł/os.)

Obowiązuje strój wieczorowy mieszczący się w ramach creative black tie.

Zaproszenie kierowane jest do osób stanowiących szeroko rozumianą społeczność ?Powstańców?, czyli absolwentów, nauczycieli (także byłych), pracowników, rodziców uczniów oraz wszystkich osób połączonych pozytywnymi więzami z zacną ?Jubilatką?. W myśl zasady, że ?przyjaciele naszych przyjaciół są naszymi przyjaciółmi? każdy ?Powstaniec? na bal może zaprosić grono swoich znajomych.

Imprezę uświetni kwartet smyczkowy oraz profesjonalny DJ. Zabawę w części tanecznej poprowadzi wodzirej Paweł Jagodziński http://www.pawelwodzirej.eu.

Absolwenci i uczniowie ?Powstańców? zaprezentują pokaz tańca towarzyskiego.

Podczas balu zostanie przeprowadzona licytacja i konkurs wiedzy o szkole.

Zapisy

Dystrybucją zaproszeń zajmuje się sekretariat szkoły w godzinach urzędowania. Możliwa jest telefoniczna rezerwacja zaproszenia połączona z wpłatą na konto Rady Rodziców (nr: 97 1540 1128 2060 9129 4416 0001). Prosimy w tytule przelewu wpisać ?Bal?, określić liczbę par i/lub osób bez pary oraz nazwisko osoby wpłacającej np. ?Bal, 2 pary i 1 osoba, Nowak Tomasz? lub ?Bal, 1 osoba, Kowalski Jan?

Tel. do sekretariatu: (32) 42 22 787

1. Lampka wina musującego na powitanie.
  2. Gorąca kolacja serwowana porcjowo: polędwiczki w sosie dijon, risotto, zestaw surówek.
  3. Pora słodka (podane w bufecie): kawa/herbata, ciasto.
  4. Zimna płyta (podane na stole): wędliny staropolskie, deska serów, pieczarki faszerowane, tymbaliki drobiowe, befsztyk tatarski z dodatkami, sałatka z grillowanym kurczakiem i ananasem, sałatka z brokułami, marynaty, pieczywo.
  5. Gorąca kolacja II ? boeuf Strogonow.
  6. Napoje: soki i woda (b.o.), kawa/herbata (b.o.,w bufecie), pozostałe napoje możliwe do zakupienia w barze restauracji.

Prośba o wsparcie

Drodzy Państwo; podczas balu chcemy dać jego uczestnikom możliwość materialnego wsparcia naszej ?Jubilatki?. Po konsultacjach z Dyrekcją pojawił się konkretny cel; jest nim remont i doposażenie szkolnej auli. Część prac obejmujących zakup i montaż nowoczesnego oświetlenia i nagłośnienia scenicznego już jest prowadzona. Koszt przedsięwzięcia to kilkanaście tysięcy złotych. Liczymy, że część tej kwoty uda nam się pokryć dzięki aukcji i konkursom przeprowadzanym podczas balu.

>> Trwa zbiórka przedmiotów na licytację i konkursy – czytaj więcej

I tutaj gorąca prośba do Państwa o ufundowanie nagród (fantów) oraz przedmiotów lub usług na licytację. Co to może być? W zasadzie wszystko: gadżety, produkty i usługi firm np. długopis, kalendarz, zegar, wybielanie zębów, wizyta u kosmetyczki, strzyżenie, okolicznościowy bukiet kwiatów, karnet na siłownię, produkt z prowadzonego sklepu, obraz lub inne dzieło sztuki itp. itd. Mogą być to także przedmioty związane ze szkołą o wartości sentymentalnej. Oczywiście wręczając dar będziemy informować o zacnym ofiarodawcy.

Jeżeli byliby Państwo zainteresowani taką formą pomocy prosimy o kontakt z nauczycielką p. Agnieszką Groborz (agagroborz@gmail.com).

Na zakończenie

Jeżeli w lekturze dotarliście Państwo do tego miejsca, to decyzja może być tylko jedna! A więc do zobaczenia 6 stycznia w Czerwionce!!!

wielkibalpowstancow