Przejdź do menu głównego Przejdź do menu dodatkowego Przejdź do treści Mapa serwisu

I Liceum Ogólnokształcące im. Powstańców Śląskich w Rybniku I Liceum Ogólnokształcące im. Powstańców Śląskich w Rybniku Alicja mistrzynią świata kadetek!

Alicja mistrzynią świata kadetek!

Dziś w Kairze nasza uczennica Alicja Klasik wywalczyła złoty medal mistrzostw świata kadetek w szpadzie.

W drodze do finału Alicja Klasik pokonała kolejno Yoonjung Han z Korei 15:9, Adrianę Theodoropoulou z Grecji 15:6, Jihyun Kang z Korei 15:10 i w półfinale, po bardzo wyrównanym starciu, Ketki Ketkar z USA 15:14.

W decydującej o złotym medalu walce rybniczanka zmierzyła się z Rosjanką Ekateriną Kolbenevą. Klasik wygrała 15:12, zostając mistrzynią świata kadetek!

Trenerem szpadzistki RMKS-u Rybnik jest Artur Fajkis.

Warto dodać, że wczoraj w rywalizacji juniorek (do lat 20) nasza 17-letnia zawodniczka zajęła bardzo dobre 9. miejsce, przegrywając w 1/8 finału z mistrzynią świata Rosjanką Poliną Khaertdinovą.

W niedzielę (11 kwietnia) odbędzie się turniej drużynowy juniorek, w którym oprócz Klasik zobaczymy jej klubową koleżankę, Kingę Zgryźniak. Początek rywalizacji zaplanowano na godzinę 9:00.