I Liceum Ogólnokształcące im. Powstańców Śląskich w Rybniku I Liceum Ogólnokształcące im. Powstańców Śląskich w Rybniku 11. Liga Języka Angielskiego – relacja

11. Liga Języka Angielskiego – relacja

W naszej szkole odbyła się XI edycja Międzyszkolnej Ligi Języka Angielskiego dla uczniów gimnazjum z Rybnika i okolic.

Po etapie pisemnym, w którym wzięło udział 51 uczniów z 21 szkół (Rybnik, Żory, Knurów, Suszec, Świerklany, Nędza, Czerwionka-Leszczyny, Racibórz, Pszów, Zebrzydowice, Radlin, Wodzisław Śląski), do finału zakwalifikowało się 10 uczniów.

Etap ustny polegał na przedstawieniu 3-minutowej prezentacji, przygotowanej wcześniej, zatytułowanej ?How do I want to be remembered?? oraz zaprezentowaniu krótkiej reklamy produktu wylosowanego w trakcie trwania konkursu.

Po podsumowaniu wszystkich punktów jury wyłoniło troje laureatów: Sebastian Rumpel (Szkoła Podstawowa nr 4 w Raciborzu), Wiktor Belkhayat (Gimnazjum Dwujęzyczne nr 18 w Rybniku) oraz Edyta Gądzikiewicz (Szkoła Podstawowa nr w Raciborzu).

Gratulujemy wszystkim uczestnikom, dziękujemy ich nauczycielom i zapraszamy za rok!

Organizatorki: Marzanna Bogusz i Zuzanna Pasierbek.

Fot. Jakub Bednarczyk i Mateusz Pawela