I Liceum Ogólnokształcące im. Powstańców Śląskich w Rybniku I Liceum Ogólnokształcące im. Powstańców Śląskich w Rybniku I LO trzecie w Mityngu z Olimpijczykiem

I LO trzecie w Mityngu z Olimpijczykiem

W czwartek, 30 listopada, w Fundacji EDF Polska miała miejsca ostatnia odsłona tegorocznego cyklu "Mityngu Sportowego z Olimpijczykiem".

Uczniowie szkół średnich z Rybnika zmierzyli się w konkursie wiedzy o polskich medalistach olimpijskich. Najlepsza w tej konkurencji okazała się młodzież z ZST i to właśnie ona triumfowała w dziesiątej, jubileuszowej edycji Mityngu. Reprezentanci naszej szkoły zajęli ostatecznie trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej.

Uczniowie I LO w Rybniku, którzy brali udział w ?Mityngu Sportowym z Olimpijczykiem?:

• tenis ziemny: Bartosz Wiszniowski i Paulina Nawrocka,
  • sztafetowe biegi przełajowe: Marta Łyp, Julia Woźniak, Mateusz Mokry, Adam Fonfara, Michał Kiełkowski i Klaudiusz Przybylski,
  • tenis stołowy: Aldona Rożek i Bartosz Kurpas,
  • pływanie: Paulina Karcz, Agata Nowak, Dariusz Zając, Kacper Widuch, Kacper Sikora i Karol Draga,
  • konkurs wiedzy o polskich olimpijczykach: Aleksandra Bigaj, Martyna Skowronek i Krystyna Waszewska

Opiekunem uczniów był Arkadiusz Tabacki, a współorganizatorem impezy Andrzej Piecha.