I Liceum Ogólnokształcące im. Powstańców Śląskich w Rybniku I Liceum Ogólnokształcące im. Powstańców Śląskich w Rybniku 11. Kinomaniak – zaproszenie

11. Kinomaniak – zaproszenie

11. Konkurs Wiedzy o Filmie ?Kinomaniak? odbędzie się w piątek 2 grudnia 2016 roku w I Liceum Ogólnokształcącym im. Powstańców Śląskich w Rybniku.

Konkurs jest przeznaczony dla uczniów rybnickich szkół ponadgimnazjalnych, którzy rywalizują w parach. Na zgłoszenia 2-osobowych zespołów wraz z opiekunem czekamy do wtorku 29 listopada pod adresem kinomaniak@rybnik.com.pl. W treści zgłoszenia prosimy podać imiona i nazwiska członków 2-osobowych zespołów, adres i numer telefonu szkoły, do której uczęszczają, a także imię i nazwisko nauczyciela ? opiekuna. Każda szkoła może zgłosić maksymalnie 5 drużyn.

Pytania konkursowe dotyczą kina współczesnego od 1990 roku.

Przykładowe testy:

>> Test z 10. edycji Kinomaniaka ? pobierz

>> Test z 9. edycji Kinomaniaka ? pobierz

>> Test z 8. edycji Kinomaniaka ? pobierz

Ramowy program imprezy:
11:00-11:30 ? część pisemna złożona z zadań zamkniętych i otwartych,
11:45 ? projekcja filmu,
13:20 ? ogłoszenie wyników części pisemnej,
13:30 ? część ustna ? finałowa dla pięciu najlepszych drużyn wyłonionych w części pisemnej,
14:20 ? zakończenie konkursu.

W skład jury wchodzą Adam Doliba (organizator konkursu) oraz zaproszeni goście. Wśród nich znaleźli się dotychczas Mirosław Ropiak (Klub Filmu Niezależnego), Monika Wieczorek (filmoznawca), Agnieszka Kubera (filmoznawca), Sabina Dyla (filmoznawca), Beata Mońka (filmoznawca), Marcin Mońka (filmoznawca) i Agnieszka Chorab (laureatka 7. edycji ?Kinomaniaka?).

Na najlepsze drużyny czekają nagrody w postaci dyplomów, książek o tematyce filmowej, płyt DVD oraz biletów do kina. Nagrody fundują: Multikino, Cinema City, Klub Filmu Niezależnego, Dyskusyjny Klub Filmowy ?Ekran?, Rada Rodziców przy I LO. Patronem medialnym konkursu jest portal www.rybnik.com.pl.

Wszelkich informacji udziela Adam Doliba (kontakt: 609-856-949, a.doliba@rybnik.com.pl, kinomaniak@rybnik.com.pl) z Zespołu Szkół nr 1 im. Powstańców Śl. w Rybniku.

Więcej o konkursie w zakładce KINOMANIAK >>